1. Posiedzenie Sejmu RP

W poniedziałek 5 listopada ruszyły prace Sejmu VI kadencji. Obrady o godzinie 15 otworzył marszałek senior - Zbigniew Religa. W Senacie tę funkcję pełnił Ryszard Bender. Po raz pierwszy od 199

-1-11-30  |   Drukuj
W poniedziałek 5 listopada ruszyły prace Sejmu VI kadencji. Obrady o godzinie 15 otworzył marszałek senior - Zbigniew Religa. W Senacie tę funkcję pełnił Ryszard Bender. Po raz pierwszy od 1991 roku prezydent nie przemówił w czasie uroczystej inauguracji Sejmu.

Bronisław Komorowski został wybrany nowym Marszałkiem Sejmu. W swoim przemówieniu nowy marszałek wezwał cały Sejm, by postarał się nie zawieść pokładanych w nim nadziei.

Posłowie przyjęli wniosek PO i PSL, które porozumiały się, że każdy z klubów w nowym Sejmie ma mieć swojego wicemarszałka. W Prezydium będzie ich więc czterech.

Nowi posłowie w sobotę zwiedzali swoje miejsce pracy. Na inauguracyjnym posiedzeniu Sejmu poseł Marek Krząkała złożył uroczyste ślubowanie. Wcześniej z rąk Ferdynanda Rymarza - przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej odebrał zaświadczenie o wyborze na posła na Sejm RP VI kadencji.


Powrót
TOP