Akademia Biznesu działa!

Na rybnickich Błoniach powstanie kawiarnia ze strefą kulturalno - rekreacyjną

2019-07-04  |   Drukuj

W dwóch edycjach Akademii Biznesu zorganizowanych przez posła Marka Krząkałę wzięło udział kilkadziesiąt osób. Szkolenia dla młodych przedsiębiorców  podzielone były na 3 etapy: przedstawienie pomysłów na biznes, sposoby pozyskania finansowania oraz podstawy marketingu w małej firmie. Jest to jedna z form pomocy młodym ludziom i wspierania rozwoju lokalnej przedsiębiorczości.

Jedną z uczestniczek była Pani Aleksandra Kompała. Właśnie jest w trakcie tworzenia nowego miejsce na mapie Rybnika - kawiarni  oraz lokalnego centrum wydarzeń o charakterze kulturalno - rekreacyjnym. Lokalizacja w której ma zostać zrealizowana inwestycja jest naturalną konsekwencją istnienia na terenie rybnickich Błonii w dzielnicy Paruszowiec-Piaski infrastruktury o charakterze wypoczynkowo-sportowym (tężnia, staw, tor do jazdy na rolkach), stworzonej przez miasto. - Istotnym w realizacji mojego pomysły był moment wzięcia udziału w szkoleniu organizowanym przez Pana Marka Krząkałę pod nazwą Akademia Biznesu. Dwudniowe szkolenie dało możliwość poznania nie tylko warstwy teoretycznej związanej z tworzeniem własnej działalności gospodarczej, ale było również okazją do poznania wykładowców, których wiedza i doświadczenie, okazały się nieocenione w podejmowaniu działań inicjujących tę działalność. Podkreślić należy, że ich pomoc nie ograniczyła się wyłącznie do czasu trwania szkolenia, ale także w późniejszym etapie można było korzystać z ich praktycznego wsparcia.

Jak mówi Pani Aleksandra jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem otwarcie nastąpi już w najbliższe wakacje.

Tak będzie wyglądało miejsce, które ma być idealną przestrzenią dla istnienia nie tylko kawiarni z ciekawą ofertą gastronomiczną, strefy sportowej czy rekreacyjnej, ale też ma być idealną przestrzenią przeznaczoną na wykłady, spotkania czy koncerty otwarte dla szerokiej publiczności i pozwalające na swobodny kontakt z kulturą w zielonym otoczeniu.

 
Powrót
TOP