Cała prawda w sprawie relokacji uchodźców

Jesteśmy za realizacją porozumień w kwestii relokacji uchodźców, ale przeciwko przyjmowaniu nielegalnych imigrantów.

2017-05-24  |   Drukuj

Dzięki rządowi PO-PSL uniknęliśmy automatyzmu, narzucania kwot, a uzyskaliśmy ograniczenie liczby relokacji uchodźców do minimum. Dzięki temu rząd polski mógł wywiązać się z obowiązku solidarności europejskiej.

W czerwcu na Malcie odbędzie się szczyt, podczas którego zostaną przyjęte założenia nowej polityki azylowej Unii Europejskiej. Na etapie tworzenia się polityki azylowej UE, trzeba rozmawiać tak, aby mieć wpływ na ostateczne decyzje. PiS prowadzi politykę odwrócenia się tyłem do problemów Europy. To realizacja planu Jarosława Kaczyńskiego, który doprowadzi do opuszczenia jej struktur. Brak działań ze strony obecnego rządu, będzie skutkował tym, że ustalenia przyjęte przez inne państwa wspólnoty będą nam narzucone.

Minister spraw wewnętrznych, Mariusz Błaszczak powiedział, że lepiej płacić kary w Unii Europejskiej niż relokować kobiety i dzieci uciekające przed wojną. Za takie słowa grozi Trybunał Stanu. Rząd PiS godzi się na wypłacanie pieniędzy publicznych, żeby nie realizować umowy relokacji zaakceptowanej przez rząd PO. Nieodpowiedzialne wypowiedzi polityków PiS, ministrów i premier wpłyną na wysokość środków, które w ramach polityki spójności Unii Europejskiej mają w przyszłości trafić do Polski. 
Powrót
TOP