Sadzimy drzewa

400 sadzonek rozeszło się w 30 minut

2017-03-19  |   Drukuj
 
Drzewa były świadkiem najważniejszych wydarzeń w historii Polski. Odgrywają bardzo ważną rolę w naszym życiu i przestrzeni, która nas otacza. Dzisiaj z powodu złych decyzji są ofiarami niespotykanej wcześniej wycinki. 
 
#LexSzyszko pozwoliło na masakrę piłą mechaniczną drzew w całym kraju, nawet tych najstarszych. Dodatkowo w naszym regionie pod duże projekty infrastrukturalne takiej jak autostrada A1, czy droga Racibórz-Pszczyna wycięto wiele hektarów lasów. 21 marca jest Międzynarodowy Dzień Lasów, posadźmy zatem nowe drzewa!

W piątek 17 marca na rybnickim rynku rozdano ponad 400 sztuk bezpłatnych sadzonek drzew. Wydarzenie, którego inicjatorem był poseł Marek Krząkała rozpoczęło się o godzinie 10.00. Po blisko 30 minutach wszystkie graby, sosny, dęby i świerki zostały rozdane. - Przynajmniej w taki sposób mogę pomóc w częściowym odtworzeniu lasów oraz wielu drzew, które w ostatnich miesiącach zostały niepotrzebnie wycięte. Takie drzewko w ogrodzie może być też ciekawą pamiątką związaną z narodzeniem dziecka. Zachęcam w najbliższych dniach do sadzenia drzew – mówi o swojej inicjatywie poseł Marek Krząkała. 
Powrót
TOP