Program

Deklaracja programowa Platformy Obywatelskiej - wrzesień 2016

Na konwencji w Gdańsku przedstawiliśmy naszą deklarację programową #PolskaObywatelska 2.0 - przeczytaj i poznaj założenia nowej Platformy!

>>> pobierz deklarację programową <<<


Zobowiązania posła Marka Krząkały - wybory parlamentarne 2015

RODZINA PRZEDE WSZYSTKIM

Polityka prorodzinna to fakty. To inwestycje w parki i place zabaw, które tworzą nawyk rodzinnego spędzania wolnego czasu. To modernizowane przedszkola i szkoły oraz darmowe podręczniki. To wsparcie w postaci rocznego urlopu rodzicielskiego. Ciągle szukamy jeszcze lepszych rozwiązań. Moim zdaniem to jest najważniejsze wyzwanie przed jakim stoi przyszły parlament i rząd. Stworzenie dobrej perspektywy dla naszych dzieci, stabilności rodzin, swobody decydowania i wspólnego bezpieczeństwa.

 

ROZWÓJ I PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

Polska jest prymusem, ale każdy prymus wie, że może być jeszcze lepszy. Ciągle możemy się rozwijać i szybciej gonić Zachód. Tempo zależy od talentów i pracowitości wszystkich Polaków, ale także kompetencji naszych reprezentantów w parlamencie. Warto pamiętać o olbrzymiej szansie jaką jest ponad 400 mld złotych z Unii Europejskiej, które Polska otrzyma w najbliższych latach. Doświadczenie na arenie międzynarodowej podpowiada mi, że następny unijny budżet nie będzie już tak korzystny dla Polski. Dlatego spory ideologiczne powinniśmy odrzucić, a zająć się konkretami.

 

SENIOR = DOŚWIADCZENIE

Nasze społeczeństwo starzeje się, ale inaczej niż kiedyś. Seniorzy są nowocześni i chcą być dalej aktywni. Siłownie na wolnym powietrzu, tworzone przez samorządy Rady Seniorów, działalność Uniwersytetów Trzeciego Wieku, projekt 50+ czy Senior-Wigor wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom. Zdaję sobie sprawę, że te programy nie rozwiązują wszystkich codziennych trudności. Moja mama często powtarza, że życie zbyt wielu seniorów toczy się wokół wysokości rent i emerytur oraz problemów służby zdrowia.  W moim biurze poselskim staram się pomagać naszym seniorom, między innymi w sprawach ZUS-u.

 

MŁODZI SĄ NASZĄ SZANSĄ

Jako zatroskany ojciec 20-letniej studentki widzę, że wchodzenie w dorosłość wiąże sie z wieloma trudnościami. Polska stoi przed wyzwaniem poprawy warunków pracy i płacy, wsparcia dla młodych absolwentów i rodzin, walki z biurokracją i równym traktowaniem wszystkich. Jednym słowem zwiększeniem atrakcyjności wobec Zachodu. Nie jest to łatwe, choć próby są podejmowane: program Mieszkanie dla Młodych (23 tys. umów), Akademickie Biura Karier (340 placówek), deregulacja zawodów (240), bezzwrotna pomoc finansowa na założenie firmy (50 tys. umów) czy promocja kształcenia zawodowego.

 TOP